Arkadaş Nedir? Güvenilir Arkadaşlıklar Nasıl Bulunur?

Arkadaş dediğin üzüntülerini, sevinçlerini, geçmişe ait pişmanlıklarını, geleceğe dair hayallerini, paylaşabilecek güvenilen ve inanılan kişidir.İyi bir arkadaş, İyi günde kötü günde sizi yalnız bırakmayan, maddi manevi yönden desteğini esirgemeyen, sahip olduğu şeyleri sizin için feda edebilecek, size değer verecek kişidir. Bazen okulda, bazen işyerinde, bazen de evimizdeki anne baba ve kardeşlerimiz, bizim için en iyi güvenilir arkadaşımızdır.

Yaşadığımız Olayların, Arkadaşlıklar Üzerindeki Etkisi

İnsanlar kendi başarısızlıklarından, ya da çevresindeki kişilerden etkilenerek oluşan mutsuzlukları maalesef kişileri yalnızlığa itmektedir. Yaşanılan ruhsal sıkıntılar, ekonomik sebepler, geçmişe ait pişmanlıklar, geleceğe dair umutsuzluklar maalesef insanların sosyal hayattan uzaklaşmalarına sebep olabilmektedir. Bu olumsuzları yaşayan insanlar, kendi iç dünyalarına kapanarak sessizliği seçmektedirler. Hayata ve insanlara karşı bir soğukluk, bir mesafeli duvar örmelerle kendilerini iyice yalnızlaştırmaktadırlar. Öyle birşey ki, belki de mutsuzluğun ilacı olan mutluluk iksiri çok yakınındadır. En yakınındaki bir arkadaş, ya da aile bireylerinden birisi, ya da herhangi sıradan bir insan belki de tüm üzüntülerine ilaç olacak mutluluk iksirini verecektir. Ama tüm sıkıntılarını giderecek çareleri aramak yerine, tam tersi ellerinin tersiyle iterek bu çareleri görmek istememektedirler.

Arkadaş Bulmak İçin Önce Kendinizi Tanıyın

Hayat; insana her zaman güzellikler yaşatmıyor, her zaman yüzüne gülmüyor. Ama sürekli de üzdüğü söylenemez. Mutluluk da mutsuzluk da her ne kadar dış etkenler ile oluşuyorsa da, temelinde kişinin kendi seçtiği bir seçimdir. İnsanlardan uzak kalmamak gerekiyor. Yaşadığınız olayları unutmaya ve maziye gömmeye çalışın. İnsanlardan uzak kalmadan toplum arasına karışınız. Yeni insanlarla tanışın güvenebileceğiniz yeni arkadaşlar bulmaya gayret gösteriniz. Bazen bir arkadaş, anneden, babadan ve aile bireylerinden daha öte bir güce sahiptir. Aile bireylerine açılamadığımız herhangi bir konuyu, bir arkadaşımıza çok da rahat bir şekilde konuşabilmekde ve paylaşabilmekteyiz.

arkadaş bulma sitesi

Güvenli bir arkadaş bulmak için, öncelikle kişinin kendisini tanıması gerekmektedir. Kendi karakter analizini yaparak, aradığı arkadaşlık kriterlerini ortaya koyması gerekmektedir. Alışkanlıklarım nedir? sevdiğim ve sevmediğim şeyler nelerdir? hayata bakış penceremin keskin köşeleri nasıldır?... gibisine kendinizi süzgeçten geçiriniz. Bu karakter analiziniz size hitap edebilecek en ideal arkadaşı bulmanızda fayda sağlayacaktır. Kaldı ki bir arkadaş bulmak çok da zor değildir. Toplum içine insanların arasına karışmanız gerekmektedir. Geziniz, tozunuz, eğleniniz canınız neyi nasıl istiyorsa öyle ediniz. Hangi şartlarda hangi konumda iseniz mutlaka orada size hitap edebilecek bir arkadaş vardır. Yeterki görmeyi biliniz. Bazen parkda otururken, bazen yolda yürürken karsimiza çıkan birisi, bazen markette, işyerinde, eğlence mekanlarında karşımıza çıkan insanlar belki de aradığın en ideal arkadaştır. Aç gözünü ve görmeyi bil. Ki arkadaşlık aniden gelişen, ne zaman ve nerede oluştuğunu farkedemediğiniz bir sürecin eseridir. Bir selam vermekle, bir tebessüm etmekle ya da ansızın herhangi birisine birşeyi sormakla güvenli arkadaşlıklar kazanabilinmektedir.

arkadaş arayan baylar ve bayanlar

Arkadaşlık Siteleri Arkadaş Bulmanızı Kolaylaştırır.

Teknolojinin biz insanlar için sunduğu en güzel nimetlerden bir tanesi de dijital dünyadır. Sanal alem olarak nitelendirdiğimiz bu platformun içindeki online arkadaşlık siteleri de bunun en güzel örneğidir. İnternet üzerinden arkadaşlık siteleri adı altında sohbet hizmeti sunan birçok online siteler bulunmaktadır. Bu sitelere dünyanın dört bir tarafından bağlanan milyonlarca insanlar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de SizBiz arkadaşlık sitesidir. SizBiz.Net, binlerce bay ve bayanların sohbet ederek arkadaş bulabilecekleri en seviyeli ve en kalabalık sohbet sitesi olarak dikkat çekmektedir. Erkek arkadaş arayan bayanlar, bayan arkadaş arayan erkekler yaşları ve konumları ne olursa olsun yeni insanlarla tanışmak için SizBiz.Net sitesini tercih etmektedirler. Yalnızlıkdan sıkıldıysanız, özel bir arkadaş arıyorsanız, güvenebileceğiniz bir dost istiyorsanız SizBiz.Net tüm beklentilerinize cevap verebilecek bir sitedir. Üstelik sizlerden hiçbir şekilde ücret talebi olmamaktadır ve kayıt üyelik şartı da istememektedir. Kendinize bir şans tanıyın, hayalinizdeki arkadaşı bulmak için SizBiz.Net arkadaşlık sitesi kapısını aralamaya çalışın.

Yazan : YILLAR    Tarih : 29-04-2021