Online Chat

Online chat, insanların aynı anda bir ya da birden çok çevrimiçi kişiler ile canlı sohbet etmesini sağlayan bir iletişim platformudur. Online chat İngilizce bir kavram olup, Türkçe karşılığı "çevrimiçi sohbet" olarak çevirisi yapılmıştır.

Online Chat Siteleri Kuruluşu

Online chat ilk kez 1991 tarihinde Körfez Savaşı esnasında, Irak'da bulunan Amerikan Askerleri'nin aileleri ile iletişim kurabilmeleri için hizmete sunulmuştır. Yer ve zaman kavramını ortadan kaldıran online chat, uzaktaki ya da yakınımızdaki insanlar ile iletişim halinde kalmamızı sağlamıştır. Irc server tabanlı sistemler kullanılarak bu platform oluşturulmuştur. Kullanıldığı ilk zamanlar yazışma yolu ile sadece bilgisayarlar üzerinden mesajlaşma imkanı sunmaktaydı. Zamanın en popüler chat platformu olan Messenger Chat, o dönem için en ideal chat platformu idi.

online chat sitesi

Teknolojinin gelişimi ve günden güne değişimi ile beraber, online chat de bu gelişimden nasibini almıştır. Irc teknisyenleri tarafından daha da geliştirilerek günümüz itibarıyla artık bilgisayarlardan, tabletlerden ve mobil cep telefonları üzerinden de chat yapma imkanı sunmaktadır. Hatta mobil telefon üretici firmalar, insanlar tarafından oldukça popülerlik kazanan bu chat platformunu, uygulamalarına entegre ederek insanlığın hizmetine sunmuştur. Farklı isimler altında üretilen bu programların çeşitliliği sayesinde, kişiler diledikleri programı kullanarak online olarak iletişimlerini sağlamaktadırlar. Kişilerin iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla, yazılı, sesli ve görüntülü olmak üzere birçok online chat siteleri hizmete sunulmuştur. Bu siteler, kişilerin ihtiyaçlarına göre farklı isimlerde yeni chat odaları entegre ederek hem sohbet etmelerine hem de eğlenceli anlar yaşamalarına zemin hazırlamaktadırlar.

Online Chat Sitesi SizBiz.Net ile Sohbet Keyfi

Sosyalleşmek adına tüm dünyada varlığını kabul ettiren online chat siteleri, artık hayatımızın vazgeçilmez iletişim unsuru olmuştur. Tüm dünya ülkelerinde hizmet sunan birçok chat siteleri bulunmaktadır. Kimileri ücretli ve üyelikli chat hizmeti sunarken, kimileri de daha çok kitleye hitap etmek için ücretsiz üyeliksiz chat hizmeti sunmaktadır. SizBiz.Net web sitesi, dünyanın her yerinden insanları birbirleriyle buluşturan %100 ücretsiz üyeliksiz online chat sitesidir. Herhangi bir ücret ödemeden kayıt işlemi yapmadan özgürce sohbet edebileceğiniz bir chat sitesidir. Yaşadığı şehir, konumları ve sıfatları farklılık arzeden binlerce kişi, SizBiz.Net chat sitesine bağlanarak eşsiz bir sohbet faslı yaşamaktadırlar. Kendi aralarında sohbet konuları açarak, neşelice ve samimice sürükleyici bir sohbet ortamı oluşturmaktadırlar. Kişiler genellikle herkesin sohbet ettiği, herkes tarafından görülen ve okunan genel chat odalarında sohbet etmektedirler. Kişiler sohbetin akışına göre ortaya sunulan konular üzerinde sohbetlerini sürüklemektedirler. Spor, ekonomi, bilim, sanat, eğlence, toplum ve din kültürü üzerine konularda sohbet ederek, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunup duygu ve düşüncelerini dile getirmektedirler. Tabi kişilerin kendilerine has özel chat sayfaları da bulunmaktadır. Dileyen genel sayfada konuşabilir, dileyenler de samimiyet oluşturduğu kişinin özel sayfasına giderek sohbetini başbaşa edebilir.

Yazan : YILLAR    Tarih : 29-04-2021