Sohbete Bağlan
Mirc Script İndir
frame serit

Sohbet Odalarının Hayatımızdaki Yeri

Sohbet odaları, 1990`lı yıllar itibariyle tüm dünya insanlarının birbirleriyle online chat yaparak konuşması, tanışması ve sohbet etmesi amacıyla oluşturulmuş bir mesajlaşma hizmetidir.
Daha önce birbirlerini hiç görmemiş tanımamış insanların; içinden çıkılmaz hal almış proplemlerini, sevinçlerini, geçmiş ve geleceğe dair anıları ve hayallerini, hayata dair tüm bilgisel donanımlarını, sohbet ederek konuşmak ihtiyacı hissetmesinden dolayı böyle bir hizmet oluşturulmuştur.
Sohbet Odaları mesajlaşma hizmeti, Türkiye`de 2000`li yıllar itibarıyla popülerlik kazanmıştır. Teknolojinin bize sunduğu bu hizmeti, günden güne iyice benimseyerek hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.

Sohbet Siteleri ve Amaçları

Sohbet sitelerini grupladırmak gerekirse, 4 kategoride toplayabiliriz.
1 - Sosyal Tabanlı Sohbet Paylaşım Siteleri : Sosyal medya tabanlı sohbet odalarına girebilmek için, kişisel bilgilerinizi vererek üye olmak zorundasınız. Üyelik aşamasında 18 yaşını geçmiş kişilerin üyeliği kabul edilmektedir. Facebook, Instagram, Twitter... sohbet içerikli paylaşım siteleri gibi.
2- Arkadaşlık, Evlilik Siteleri : İsminden de anlaşılacağı gibi, kişilerin birbirleri ile tanışması ve evlenmesi amaçlanmaktadır. Bu tür sohbet odaları da, ücret karşılığında üyelik zorunluluğu istemektedirler. Aylık ya da yıllık ödemeler yapılarak bu tür sohbet odalarında bulunabilirsiniz.
3- Sesli Chat Sohbet Siteleri : Kişilerin birbirleriyle daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri için, ses yolu ile bir mikrofon vasıtasıyla konuşarak ve yazışarak tanışmalarına zemin hazırlamaktadırlar
4- Irc Server Tabanlı Sohbet Siteleri : Irc tabanlı sohbet odalarında herhangi bir zorunluluk yoktur. ücret ödemek yok, üyelik zorunluluğu yok, yaş kriteri yok. Sadece kendinize ait bir rumuz almanız ve sohbet etmeniz amaçlanmıştır.

Ücretsiz Üyeliksiz Arkadaşlık Sohbet Sitesi - sizbiz.net
Ücretsiz Üyeliksiz Arkadaşlık Sohbet Sitesi - sizbiz.net
frame serit